Siekiant sutekti erdvei išskirtinumo patalpose sumontuota garso sistema kuri aktyvuojama nuo judesio daviklio. Toks panaudojamas leidžia taupyti įrangos išteklius ir juos panaudoti tik atėjus lankytojams.
Keliose vitrinose integravome elektrochrominio stiklo technologiją. Paspaudus mygtuką esantį vitrinoje galima pasižiūrėti viduje esantį eksponatą. Stiklas yra padengtas specialia danga kuri gali būti permatoma arba visiškai matinio pilko paviršiaus. Tokia instaliacija skatina lankytojus pažinti ir paspaudžiant mygtuką pasižiūrėti, kas slepiasi vitrinos viduje.
Renginių salėje buvo iškelta užduotis turėti daugiafunkcinę erdvę kuri galėtų būti konvertuojama iš laikinos parodų salės į konferencinę erdvę. Tam buvo panaudotas 65“ lietimui jautrus ekranas su Windows sistema ir mobiliais ratukais. Taip erdvėje integruotos dvi konferencinės kameros, lubinis mikrofonas. Tokia sistema užtikrina efektyvų konferencinį skambutį, bei įgalina vykdyti tiesiogines transliacijas renginių metu.
Lankytojų labiausiai mėgstama instaliacija – interaktyvus fotoaparatas. Jo pagalba lankytojai gali nusifotografuoti muziejaus fone, atsispausdinti momentinę fotografiją arba ją atsisiųsti į elektroninį paštą.
Projekto metu Hopro komanda sukūrė skaitmeninį turinį: „kalbančios“ portretinės asmenybių nuotraukos, dirvos arimo video montažas, istorinio laivo „Šiauliai“ 3D modelio atkūrimas ir animavimas, interaktyvus 3D žaidimas, interaktyvios viktorinos. Sukurti realistiški laivo uosto foniniai garsai.
Bene populiariausia interaktyvi ekspozicijos instaliacija – jūrininko uniformos matavimosi išmanusis veidrodis. Jo pagalba lankytojai gali „apsirengti“ norimą uniformą, pasidaryti su ja nuotrauką ir atsisiųsti į elektroninį paštą.
Integruoti skaidraus stiklo technologijos LCD ekranai, rotorinės hologramos displėjus, pagaminti baldai su glaistyto betono fasadinėmis sienomis, bei sukurtus dekoracijos ir ekspozicinės vitrinos.